X2P2473KQ1B0180110050ES0
Manufacturer:
Songtian Electronics Co., Ltd
Part Number:
X2P2473KQ1B0180110050ES0
Category:
Film Capacitors
Description:
X2 275VAC 47NF 10% P=15MM W18*H1
In Stock:
986
Manufacturer :
Songtian Electronics Co., Ltd
Category :
Film Capacitors
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.047 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
275V