T550B147K006AT4250
- Part Number:
- T550B147K006AT4250
- Description:
- CAP TANT POLY 140UF 6V AXIAL
- Capacitance :
- 140 µF
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 6 V