T550B127M050AH4250
- Part Number:
- T550B127M050AH4250
- Description:
- CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL
- Capacitance :
- 120 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 90mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V