TCTOBL1C336M8R-ZW1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
TCTOBL1C336M8R-ZW1
Category:
Tantalum - Polymer Capacitors
Description:
BL- CASE / 336- CAP CODE / POLY
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
BL
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
16 V