T598D227M010AHS025
- Manufacturer:
- KEMET
- Part Number:
- T598D227M010AHS025
- Category:
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Description:
- CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
- In Stock:
- 500
- Manufacturer :
- KEMET
- Category :
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 25mOhm @ 100kHz
- Features :
- Automotive
- Height - Seated (Max) :
- 0.122" (3.10mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 125°C
- Manufacturer Size Code :
- D
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 10 V