THF107K020P1G
- Part Number:
- THF107K020P1G
- Description:
- CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 75mOhm
- Manufacturer Size Code :
- G
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 20 V