0201ZK4R1BBWTR\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
0201ZK4R1BBWTR\500
Category:
Thin Film Capacitors
Description:
CAP THIN FILM 4.1PF 10V 0201
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
4.1 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
10 V