TA45-ABFWMJ19C0-AZM03
- Manufacturer:
- SCHURTER
- Part Number:
- TA45-ABFWMJ19C0-AZM03
- Category:
- Circuit Breakers
- Description:
- TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
- Manufacturer :
- SCHURTER
- Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Rocker
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, IEC60934, GB17701, UL1077
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 1.9A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Number of Poles :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 240 V
- Voltage Rating - DC :
- 60 V