9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A
Manufacturer:
E-T-A
Part Number:
9510-G213-J3F1-B2C2B1-10A
Category:
Circuit Breakers
Description:
CIR BRKR MAG 10A 28VDC PUSH-PULL
Manufacturer :
E-T-A
Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push-Pull Plunger
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic
Current Rating (Amps) :
10A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
5 V
Voltage Rating - DC :
28 V