TISP4240M3LMFR
- Part Number:
- TISP4240M3LMFR
- Description:
- THYRISTOR 180V 220A TO226-2
- Capacitance :
- 55pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 50 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 220 A
- Voltage - Breakover :
- 240V
- Voltage - Off State :
- 180V
- Voltage - On State :
- 3 V