TISP4240F3LMFR
- Part Number:
- TISP4240F3LMFR
- Description:
- THYRISTOR 180V 120A TO226-2
- Capacitance :
- 44pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 35 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 120 A
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
- Supplier Device Package :
- DO-92
- Voltage - Breakover :
- 240V
- Voltage - Off State :
- 180V
- Voltage - On State :
- 3 V