TISP4115H3LMFR
- Manufacturer:
- Bourns, Inc.
- Part Number:
- TISP4115H3LMFR
- Category:
- Thyristors
- Description:
- THYRISTOR 90V 300A TO226-2
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Category :
- Thyristors
- Capacitance :
- 140pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 100 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 300 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) (Formed Leads)
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- DO-92
- Voltage - Breakover :
- 115V
- Voltage - Off State :
- 90V
- Voltage - On State :
- 3 V