TISP7380F3P
- Part Number:
- TISP7380F3P
- Description:
- THYRISTOR 270V 175A 8DIP
- Capacitance :
- 39pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 45 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 175 A
- Number of Elements :
- 3
- Package / Case :
- 8-DIP (0.300", 7.62mm)
- Supplier Device Package :
- 8-DIP
- Voltage - Breakover :
- 380V
- Voltage - Off State :
- 270V
- Voltage - On State :
- 5 V