TISP7350H3SL
- Part Number:
- TISP7350H3SL
- Description:
- THYRISTOR 275V 350A RADIAL 3LEAD
- Capacitance :
- 62pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 100 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 350 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- 3-SIP
- Supplier Device Package :
- 3-SIP
- Voltage - Breakover :
- 350V
- Voltage - Off State :
- 275V
- Voltage - On State :
- 5 V