TISP7220H3SL
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
TISP7220H3SL
Category:
Thyristors
Description:
THYRISTOR 170V 350A RADIAL 3LEAD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Thyristors
Capacitance :
74pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
100 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
350 A
Mounting Type :
Through Hole
Number of Elements :
3
Package / Case :
3-SIP
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
3-SIP
Voltage - Breakover :
220V
Voltage - Off State :
170V
Voltage - On State :
5 V