TISP3150F3DR
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
TISP3150F3DR
Category:
Thyristors
Description:
THYRISTOR 120V 120A 8SOIC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Thyristors
Capacitance :
50pF
Current - Hold (Ih) :
150 mA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35 A
Current - Peak Pulse (8/20µs) :
120 A
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Elements :
2
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Breakover :
150V
Voltage - Off State :
120V
Voltage - On State :
3 V