MRT100KP39A
Part Number:
MRT100KP39A
Description:
TVS DIODE UP 39VRWM 77.7VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1275A (1.275kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
43.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
39V