MRT100KP30A
Part Number:
MRT100KP30A
Description:
TVS DIODE UP 30VRWM 64.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1553A (1.553kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V