MART100KP170CA
Part Number:
MART100KP170CA
Description:
TVS DIODE BP 170VRWM 334.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
300A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
189.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
334V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V