MART100KP66CA
Part Number:
MART100KP66CA
Description:
TVS DIODE BP 66VRWM 128.4VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
776A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
73.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
128.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
66V