MART100KP180A
Part Number:
MART100KP180A
Description:
TVS DIODE UP 180VRWM 354.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
283A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
354V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V