MART100KP84CA
Part Number:
MART100KP84CA
Description:
TVS DIODE BP 84VRWM 167.0VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
579A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
93.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
167V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
84V