MART100KP45A
Part Number:
MART100KP45A
Description:
TVS DIODE UP 45VRWM 88.5VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1130A (1.13kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
50.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
88.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V