MART100KP43A
Part Number:
MART100KP43A
Description:
TVS DIODE UP 43VRWM 84.5VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1184A (1.184kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
84.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V