MART100KP48A
Part Number:
MART100KP48A
Description:
TVS DIODE UP 48VRWM 94.3VC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1061A (1.061kA)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
100000W (100kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
53.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
94.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V