SMA6J130CA-TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SMA6J130CA-TR
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 130VWM 223VC SMA
In Stock:
2
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMA (DO-214AC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
223V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V