SMC30J16CA
Part Number:
SMC30J16CA
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
115A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V