SMC30J8.5A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SMC30J8.5A
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMC
Manufacturer :
STMicroelectronics
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
208A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
9.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V