SMA6F24AY
Part Number:
SMA6F24AY
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMAFLAT
In Stock:
7
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V