DSL03-022SC6
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
DSL03-022SC6
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 22VWM 52VC SOT23-6
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
3pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SOT-23-6
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
Yes
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-6
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
3
Voltage - Breakdown (Min) :
25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
52V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V