SMM4F6.5A-TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SMM4F6.5A-TR
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 14.5VC DO222-AA
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
160A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-222AA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
STmite Flat (DO222-AA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V