SM6F6.5AY
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SM6F6.5AY
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 14.5V SOD128FLT
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
276A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
SOD-128
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD128Flat
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
7.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V (Max)