SM6F16AY
Part Number:
SM6F16AY
Description:
TVS DIODE 16VWM 34.7VC SOD128FLT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
115A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
17.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
34.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V (Max)