SM6F13AY
Part Number:
SM6F13AY
Description:
TVS DIODE 13VWM 27.2VC SOD128FLT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
147A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V (Max)