SM6F15AY
Part Number:
SM6F15AY
Description:
TVS DIODE 15VWM 32.5VC SOD128FLT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
123A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)