SM6F12AY
Part Number:
SM6F12AY
Description:
TVS DIODE 12VWM 25.3VC SOD128FLT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
157A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)