SM6F26AY
Part Number:
SM6F26AY
Description:
TVS DIODE 26VWM 53.5VC SOD128FLT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
75A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V (Max)