SM6F14AY
Part Number:
SM6F14AY
Description:
TVS DIODE 14VWM 29VC SOD128FLAT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
136A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
15.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V (Max)