SM6F11AY
Part Number:
SM6F11AY
Description:
TVS DIODE 11VWM 24.2VC SOD128FLT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.665kA (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
12.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V (Max)