SM6F23AY
Part Number:
SM6F23AY
Description:
TVS DIODE 23VWM 49.2VC SOD128FLT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
81A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
49.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
23V (Max)