SMA4F12AY
Part Number:
SMA4F12AY
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMAFLAT
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V