SMA6F58AY
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SMA6F58AY
Description:
TVS DIODE 58VWM 121VC SMAFLAT
Manufacturer :
STMicroelectronics
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
33A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-221AC, SMA Flat Leads
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMAflat
Voltage - Breakdown (Min) :
64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V (Max)