CBTVS2A12-1F3
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
CBTVS2A12-1F3
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 10VWM 15VC 4FLIPCHIP
In Stock:
4
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
4-XFBGA, FCBGA
Power - Peak Pulse :
44W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
4-FlipChip
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V