SMA6F15A
Part Number:
SMA6F15A
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMAFLAT
In Stock:
31
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V