SMA6F28A
Part Number:
SMA6F28A
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMAFLAT
In Stock:
10
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V