SMA4F31A
Part Number:
SMA4F31A
Description:
TVS DIODE 31VWM 65VC SMAFLAT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
65V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
31V