SMA4F15A
Part Number:
SMA4F15A
Description:
TVS DIODE 15VWM 32.5VC SMAFLAT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V