SMA4F12A
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SMA4F12A
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 12VWM 25.3VC SMAFLAT
Manufacturer :
STMicroelectronics
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-221AC, SMA Flat Leads
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMAflat
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V