ESDALC6V1M3R
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
ESDALC6V1M3R
Description:
DISCRETE
Manufacturer :
STMicroelectronics
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
11pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3A (8/20µs)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SC-101, SOT-883
Power - Peak Pulse :
30W
Supplier Device Package :
SOT-883
Unidirectional Channels :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
6.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5V (Max)