SMBJ64CA-TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Part Number:
SMBJ64CA-TR
Description:
DISCRETE
Manufacturer :
STMicroelectronics
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V (Max)